dnes je poslední aktualizace 30.4.2008


pro vstup klikněte na příslušnou fotografii

 

Mnichov

Ve dnech 18. až 20. dubna 2008 jsme navštívili Mnichov. Spali jsme v Dachau, které jsme si též v pátek prohlídli. V sobotu a v neděli jsme byli v Mnichově. Sobotu jsme věnovali kulturním památkám, dopoledne jsme obdivovali zámek Nymphenburg a odpoledne jsme prohlíželi centrum. V neděli jsme se zaměřili sportovně, nejdříve jsme navštívili Allianz arénu a poté olympijský areál. Prohlídku Mnichova jsme zakončili v Anglickém parku.

Na rozdíl od všech minulých cest po světě jsme tentokrát měli smůlu na počasí. To jsme si mysleli v sobotu, kdy jsme za deště probíhali park zámku Nymphenburg. Snad to bylo vykoupení pro odměnu v podobě nádherného nedělního pohledu na Alpy, jaký se prý naskytne pouze při příznivém větru jen málokterému turistovi (je pravda, že v Mnichově jsme byli poněkolikáté, ale Alpy jsme viděli poprvé).

Za perfektní prodloužený víkend děkujeme Daně Pickové, která nás po celé dny zásobovala množstvím informací a Jardovi Pickovi, který se dokonce úspěšně představil jako bodyguard. S úctou k lidskosti zachovávám v převážné většině německé názvy.